JAK POWSTAJE PROJEKT

JAK POWSTAJE PROJEKT

ETAP I

Pierwszym etapem projektowym jest bezpłatne spotkanie z projektantem, na którym poznajemy oczekiwania, potrzeby oraz gust Klientów. Chętnie zapoznamy się z materiałami, które Klienci zazwyczaj zbierają w formie inspiracji, zdjęć i tak zwanych „must have” każdego pomieszczenia. Z naszej strony również proponujemy rozwiązania, które będą w precyzyjny sposób odzwierciedlać gusta Inwestora. Próbujemy również określić budżet, który będziemy mieli do dyspozycji.

ETAP II

Po ustaleniu tych podstaw przystępujemy do drugiego etapu projektu – inwentaryzacji stanu obecnego wnętrza oraz przygotowaniu koncepcji 2D – rzutów funkcjonalnych – zawierających układ ścian, rozkład mebli i określeniu wszystkich głównych funkcji pomieszczeń. Jest to bardzo ważny etap gdyż decydujemy w tym momencie o wszystkich zmianach budowlanych takich jak na przykład przesunięcia czy też wyburzenia ścian działowych lub zmianach hydraulicznych. Na podstawie wybranego rzutu 2D lub wypracowaniu koncepcji łączącej kilka propozycji przedstawiamy finalny układ funkcjonalny.

ETAP III

Kolejnym etapem jest przygotowanie koncepcji 3D – foto-realistycznych wizualizacji każdego z pomieszczeń z pokazanymi materiałami, fakturami i kolorami. Przestrzeni zostaje nadany niepowtarzalny wyraz i styl. Jest to etap najbardziej pracochłonny, który wymaga zazwyczaj kilku konsultacji z Klientem gdyż jest w nim zawarta bardzo duża ilość detali.

ETAP IV

Po zaakceptowaniu III etapu projektu Przygotowujemy projekt wykonawczy dla ekipy, która zajmie się realizacją i wykonawstwem. Oczywiście Inwestor może skorzystać z naszych sprawdzonych ekip budowlanych.